Skip to main content

bezpieczeństwo i finanse


Zespół Lepiej.

Zespół Lepiej.


eye1 747

E-faktura – 6 najważniejszych zalet

Zespół Lepiej.
Zespół Lepiej.

E-faktury posiadają wiele zalet – nie tylko dla sprzedawców wystawiających dokument sprzedaży, ale i nabywców pozyskujących konkretne towary lub usługi. Choć ekologia jest tu niewątpliwie na pierwszym planie, warto wskazać również pozostałe korzyści towarzyszące temu rozwiązaniu, takie jak oszczędność czasu i pieniędzy czy wygodne przechowywanie. Poznaj 6 najważniejszych argumentów przemawiających za wyborem e-faktury.

E-faktura – 6 najważniejszych zalet

 

1. Oszczędność czasu

Oszczędność czasu to jedna z najważniejszych zalet przemawiających na korzyść faktur elektronicznych. W miejsce papierowego dokumentu doręczanego pocztą pojawia się plik – ekspresowo wysyłany na Twoją skrzynkę mailową lub poprzez serwis obsługowy.

Pamiętaj, że jeśli korzystasz z serwisu obsługowego takiego jak Mój TAURON, zyskujesz nie tylko łatwy dostęp do dokumentów i pełną kontrolę nad płatnościami, ale również specjalną ofertę na produkty i usługi. Wszystkie zalety korzystania z e-faktury w serwisie Mój TAURON znajdziesz na stronie: www.tauron.pl/dla-domu/obsluga-i-pomoc/moj-tauron

 

Lepiej korzystać z wygodnych rozwiązań. Przejdź na e-fakturę w Moim TAURONIE. Odbierz podwójny bonus za aktywację.

Sprawdź strzałka

2. Oszczędność pieniędzy

Jak już wspomnieliśmy, e-faktury są wysyłane i odbierane za pomocą poczty elektronicznej lub serwisu obsługowego. Jako nabywca otrzymujesz wiadomość e-mail, z której pobierasz odpowiedni załącznik.

Wiele firm w zamian za przejście na e-fakturę oferuje konkretne kwoty pomniejszające wysokość rachunku. Przykładowo: klienci TAURONA, którzy przechodzą na e-fakturę, otrzymują podwójny bonus w wysokości 30 zł w postaci zwrotu za prąd na konto rozliczeniowe.

3. Możliwość natychmiastowej zapłaty za rachunek

e-faktura płatność

Faktury elektroniczne nierozerwalnie powiązane są z szybkimi płatnościami bezgotówkowymi. Dzięki nim płacenie za usługi czy produkty może być ekspresowe i proste. Systemy (takie jakie jak Blue Media, Przelewy24 czy PayU) umożliwiają duży wybór metod płatności i gwarantują pełne bezpieczeństwo transakcji. To duża wygoda w porównaniu z przelewem tradycyjnym, o płaceniu rachunków gotówką na poczcie nawet nie wspominając!

4. Bezpieczne i wygodne przechowywanie faktur

Fakturę elektroniczną  trudniej zapodziać czy uszkodzić. Nawet jeśli należysz do osób, które skrupulatnie porządkują oraz wkładają dokumenty do koszulek i opisanych segregatorów – istnieje ryzyko zapodziania lub zniszczenia dokumentu. Stosy papierów zajmują dużo miejsca i bywają kłopotliwe podczas przemeblowywania czy przeprowadzki. Dużo łatwiej i wygodniej przechowywać faktury na komputerze osobistym, tworząc zapasową kopię danych.  

5. Łatwy dostęp do dokumentów

Przeglądanie sterty dokumentów w celu znalezienia pojedynczej kartki bywa czasochłonne. Dużo lepszym rozwiązaniem jest grupowanie e-faktur w odpowiednich folderach na dysku komputera lub laptopa. By znaleźć konkretny plik, wystarczy skorzystać z prostego narzędzia wyszukiwania. Nagle dwie godziny wertowania papierów zamieniają się w dwie sekundy i kilka kliknięć myszką. Brzmi rozsądnie, prawda?

6. Ekologia

Większe bezpieczeństwo względem środowiska to najbardziej oczywisty powód, dla którego warto przerzucić się z faktur papierowych na dokumenty wystawiane drogą elektroniczną. Dość wspomnieć, że gdybyśmy w Polsce stosowali wyłącznie faktury elektroniczne, najprawdopodobniej uniknęlibyśmy wycinki około 130 ha lasów, czyli około 700 drzew dziennie. Zmniejszyłoby się również zużycie wody i emisja dwutlenku węgla – nawet o 40 000 ton w skali roku[1].

Ekologiczny styl życia wpływa na wybory dokonywane przez Ciebie każdego dnia. Dotyczy to zarówno decyzji zakupowych podejmowanych przy sklepowej półce, jak i wyboru usługodawcy, na przykład gdy podpisujesz nową umowę na prąd. Wybierając sprzedawcę, który dba o środowisko naturalne, korzysta z odnawialnych źródeł energii, czy w końcu – rozlicza się przez e-faktury – dzielisz z nim troskę o kondycję planety.

[1] Źródła: https://www.ekonsument.pl/a66790_wybierajmy_e_faktury.html / https://fakturownia.pl/ekofakturowanie (dostęp 19.04.2021 r.)