Skip to main content

Posłuchaj artykułów
0:00
0:00
Posłuchaj kolejnych artykułów

styl życia


Zespół Lepiej.

Zespół Lepiej.


2 427

Klimatyzacja w domu – czy warto w nią zainwestować?

Zespół Lepiej.
Zespół Lepiej.

Żar leje się z nieba, a Ty wachlując się gazetą, z niecierpliwością oczekujesz ochłodzenia? Nic dziwnego, bo zbyt wysokie temperatury w pomieszczeniach utrudniają koncentrację, zniechęcają do aktywności fizycznej i zabawy, a także przeszkadzają w zasypianiu. Czy w takim wypadku klimatyzacja jest dobrym rozwiązaniem?


 

Czy warto zainwestować w klimatyzację w domu?

Klimatyzacja zapewnia komfort termiczny, który jest niezbędny do pracy i wypoczynku. Jednak możliwość obniżenia lub podwyższenia temperatury w pomieszczeniach jest korzystna nie tylko dla samopoczucia, ale też dla zdrowia. Szczególnie jeśli zmagasz się z chorobami układu krążenia lub układu… oddechowego. Jak to możliwe?

Wielu osobom, być może Tobie również, klimatyzacja kojarzy się negatywnie. Rzeczywiście systemy klimatyzacji starego typu, szczególnie jeśli nie były regularnie czyszczone, mogły wysuszać powietrze, rozprzestrzeniać alergeny lub/i grzyby i nadmiernie wychładzać organizm. Współczesne klimatyzatory to już zupełnie nowa jakość. Nie tylko regulują temperaturę w pomieszczeniach, ale też oczyszczają i jonizują powietrze, które wdychamy. W dodatku dbają o prawidłowy poziom wilgotności otoczenia. Tym samym sprawiają, że każdego dnia możesz oddychać powietrzem o idealnych parametrach, wolnym od alergenów, zanieczyszczeń i drobnoustrojów chorobotwórczych. Do tego nowoczesne klimatyzatory pracują dość cicho, nie zakłócając spokoju i nie utrudniają codziennego funkcjonowania, również w nocy.

Nie ma wątpliwości, że klimatyzacja w domu to doskonałe rozwiązanie. Jedyną przeszkodą mogą być koszty. Ale i na to mamy rozwiązanie.

 

Klimatyzatory z montażem w ofercie TAURONA

Rozważasz instalację klimatyzacji w swoim domu?

TAURON zapewnia fachowe doradztwo i dobór rozwiązania dopasowany do Twoich potrzeb. Usługa montażu zawarta jest w cenie samego urządzenia.

 

Kliknij w przycisk i zamów kontakt ze specjalistą TAURONA.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Klimatyzacja a fotowoltaika

Skutecznym sposobem na obniżenie kosztów za korzystanie z klimatyzatora jest powiązanie urządzenia z systemem fotowoltaicznym. Nietrudno zauważyć, że najbardziej intensywne wykorzystywanie klimatyzacji przypada na dni, kiedy panuje słoneczna, upalna pogoda. Są to jednocześnie dni, kiedy panele fotowoltaiczne generują najwięcej energii. Dlatego zasilanie klimatyzatorów energią pochodzącą z fotowoltaiki pozwala korzystać z komfortu, jaki gwarantuje klimatyzacja niemal za darmo!

Czy każdy może zainwestować w klimatyzację?

Jedynym wymogiem formalnym może być konieczność uzyskania zezwolenia na montaż urządzenia na elewacji lub innej konstrukcji budynku. Jeśli zaś chodzi o kwestie techniczne, to niezbędny jest dostęp do zasilania elektrycznego w pobliżu miejsca instalacji, odpowiednio duża przestrzeń na ścianie, gdzie ma znaleźć się klimatyzator oraz możliwość odprowadzenia skroplin. Zatem klimatyzację można zamontować zarówno w wykończonym mieszkaniu, po odebraniu kluczy do mieszkania w stanie deweloperskim, jak i na wczesnych etapach budowy domu. Oczywiście im wcześniej zdecydujesz się na klimatyzację, tym lepiej, gdyż zapewnisz łatwiejszy i szybszy montaż oraz, co prawdopodobnie jest jeszcze ważniejsze – większą estetykę.

Wybierz sprawdzoną ofertę

Decydując się na inwestycję w klimatyzację, warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Wybór odpowiedniego urządzenia dla danych potrzeb, a także fachowy montaż, to gwarancja prawidłowego działania systemu, cichej i wydajnej pracy urządzenia, bezpieczeństwa dla środowiska, a także maksymalnego zredukowania zużycia energii.

Propozycja TAURONA to nowoczesna klimatyzacja split i multi-split do każdego typu wnętrza z wieloletnią gwarancją, profesjonalnym montażem i dodatkowymi udogodnieniami. W ofercie mamy nowoczesne urządzenia o doskonałych parametrach. W dodatku klienci, decydujący się na klimatyzację od TAURONA mogą uzyskać dogodne raty i możliwość odroczenia pierwszej płatności. Co więcej – otrzymują też atrakcyjną zniżkę na prąd!

Specjaliści TAURONA pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie i odpowiedzą na wszelkie pytania. Pomocą w podjęciu odpowiedniej decyzji będzie też niezobowiązująca, bezpłatna wycena.

Jeszcze kilka lat temu urządzenia klimatyzacyjne uchodziły za luksus i ekstrawagancję. Dziś są dostępne dla każdego, kto chce cieszyć się komfortem niezależnie od pogody, jednocześnie bez nadwyrężania domowego budżetu. Decyzja o inwestycji w klimatyzację jest też zasadna ze względu na zmiany klimatyczne, w tym globalne ocieplenie, którego skutki będziemy prawdopodobnie coraz intensywniej odczuwać. Dlatego nie warto zwlekać – już teraz dowiedz się więcej na temat nowoczesnych klimatyzatorów i wydajnych systemów klimatyzacji.