Skip to main content

Posłuchaj artykułów
0:00
0:00
Posłuchaj kolejnych artykułów

styl życia


Zespół Lepiej.

Zespół Lepiej.


10 164

Rzetelny fachowiec – gdzie go szukać?

Zespół Lepiej.
Zespół Lepiej.

Awarie sprzętu domowego, które zdarzają się już po gwarancji, często rodzą dylemat „naprawiać czy kupić nowy?”. Jeżeli zdecydujesz się na naprawę – kluczową kwestią jest powierzenie prac sprawdzonym i rzetelnym fachowcom. Tu może pojawić się pytanie, gdzie ich szukać? Podczas usuwania usterek bardzo ważny jest czynnik ludzki, czyli to… na jakiego fachowca trafisz. Zależy Ci przecież na osobie kompetentnej, działającej na jasnych zasadach i godnej zaufania. Skorzystaj z kilku sprawdzonych rad, które ułatwią Ci znalezienie odpowiedniego specjalisty.


 

Zapytaj najbliższych – znajdź sprawdzonego specjalistę


W poszukiwaniach sprawdzonych serwisantów nic nie działa lepiej niż poczta pantoflowa – dobry fachowiec to osoba, która ma na swoim koncie wiele napraw potwierdzonych referencjami zadowolonych klientów.

Wśród Twoich kolegów z pracy, rodziny czy sąsiadów na pewno uzyskasz kontakt do sprawdzonego specjalisty. Zepsuta pralka, mikrofalówka, zmywarka czy suszarka? Czasami za pomocą jednego telefonu możesz pozyskać namiar na kogoś, kto będzie lekiem na całe usterkowe zło, a Ty zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy.

Internet skarbnicą wiedzy – znajdź fachowca i opinię o nim


Dziś większość fachowców i firm zajmujących się naprawami sprzętu ma swoją wizytówkę w Internecie z opisem świadczonych usług oraz danymi kontaktowymi. Czasami możesz również znaleźć cennik usług wraz z widełkami cenowymi odnoszącymi się do poszczególnych grup awarii. Zanim jednak sięgniesz po telefon i wybierzesz konkretny numer, warto sprawdzić opinie na temat danego fachowca. Jeśli większość z nich jest pozytywna – możesz bez obaw skontaktować się z fachowcem. Jeśli wśród opinii dominują te negatywne – szukaj dalej. Skoro poprzedni klienci nie byli zadowoleni z usług danego fachowca, jest duże prawdopodobieństwo, że i Ty nie będziesz. Zwróć uwagę również na certyfikaty tego typu usługodawców, rok założenia działalności w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej oraz jej specjalizację.

Skorzystaj z usług serwisowych


Dwie pierwsze opcje mają jedną wspólną wadę – nawet jak znajdziesz dobrego fachowca, to i tak musisz się zmierzyć z nieplanowanym, i to całkiem sporym, wydatkiem. Ale jest na to sposób. Już dziś coraz częściej w ofercie rynkowej możesz znaleźć abonamentową opiekę fachowców, którzy pomogą w trakcie awarii. Plusem takiego rozwiązania jest to, że z dużymi firmami współpracują sprawdzone osoby, a cena za tego typu usługę, w przeliczeniu na comiesięczną opłatę, jest przystępna. Usługi serwisowe swoim klientom oferuje m.in. TAURON. Wybierając prąd z usługami serwisowymi możesz zyskać wsparcie wielu fachowców specjalizujących się w naprawie urządzeń RTV i AGD, ale także elektryków, ślusarzy, hydraulików, szklarzy, techników urządzeń klimatyzacyjnych, czy informatyków, a także serwisantów urządzeń gazowych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz:

  • oszczędność pieniędzy – dzięki ofercie przygotowanej przez TAURON – nic nie wydajesz na niektóre naprawy,
  • oszczędność czasu – korzystając z oferty TAURONA, nie musisz poświęcać swojego czasu na poszukiwanie sprawdzonego fachowca i opinii o nim – w przypadku awarii wystarczy, że zadzwonisz i zamówisz pomoc,
  • wygodę i bezpieczeństwo – serwisant szybko zajmie się usterką, a Ty będziesz mógł oddać się przyjemnościom lub obowiązkom. Nie będziesz obawiać się o to, czy usługa zostanie wykonana profesjonalnie.

Zainteresowała Cię ta możliwość? Kliknij tutaj i zobacz więcej!

Jak szukać fachowców, by nie dać się oszukać?


Kiedy zdecydujesz się, by naprawić zepsute urządzenie – przygotuj się do działania:

  • wybierz kilka firm z dobrymi opiniami, zadzwoń i poproś o ofertę każdą z nich,
  • rozmawiaj precyzyjnie, dokładnie relacjonując co się wydarzyło, dlaczego potrzebujesz pomocy, podaj model i markę sprzętu (niektóre firmy lub serwisanci obsługują jedynie sprzęty konkretnych producentów), przybliżony rok jego produkcji, a także swoją lokalizację,
  • poproś również o koszt ewentualnej usługi. Ustal też, gdzie odbędzie się naprawa i jak rozliczany jest dojazd,
  • zweryfikuj, czy dana firma lub fachowiec oferują gwarancję na wykonane prace. Zwróć uwagę na części zamienne, które oferują w przypadku wymiany – oczywiście warto postawić na te oryginalne. Jeśli jednak nie są już produkowane albo są bardzo drogie, można wspólnie zastanowić się nad zamiennikami,
  • po oficjalnej diagnozie serwisant powinien przedstawić pełne koszty naprawy i określić ramy czasowe usługi.

Przeczytaj także: Wybór fachowej ekipy do montażu fotowoltaiki – 8 kroków.