Skip to main content

Posłuchaj artykułów
0:00
0:00
Posłuchaj kolejnych artykułów

zielona energia


Zespół Lepiej.

Zespół Lepiej.


12 509

[Q&A] Fotowoltaika – zakup instalacji na raty

Zespół Lepiej.
Zespół Lepiej.

Marzysz o zakupie fotowoltaiki, ale obawiasz się, że koszty inwestycji przerosną Twoje finansowe możliwości? Zastanów się nad zakupem instalacji na raty! Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na fotowoltaikę w kredycie i która oferta będzie dla Ciebie najlepsza.

Q&A

 

Czy warto rozważyć zakup fotowoltaiki na raty?

Kredyt ratalny to atrakcyjna forma finansowania inwestycji – także w fotowoltaikę. Korzystają z niego osoby, którym zależy na inwestycji w odnawialne źródła energii, a nie posiadają wystarczającego budżetu. O tym, że finansowanie zakupu kredytem ratalnym cieszy się dużą popularnością, świadczą liczby. W 2020 r. ponad 40% gospodarstw domowych, które kupiły fotowoltaikę od TAURONA, skorzystało z kredytu 0%, a ponad 10% z nich zamontowało panele PV, biorąc kredyt ratalny z niskim oprocentowaniem.

Fotowoltaika bez wkładu własnego – czy to się uda?

Oczywiście. Koszty instalacji fotowoltaicznej możesz pokryć kredytem, a oferty dostępne na rynku dają możliwość zakupu bez konieczności wpłaty wkładu własnego. Wybierając ten sposób finansowania, uważnie przeglądaj oferty – zwróć uwagę na wysokość kosztów kredytu, a także ewentualne opłaty dodatkowe.

Jaką ofertę finansowania inwestycji w fotowoltaikę posiada TAURON?

Decydując się na zakup fotowoltaiki, ale także innych produktów specjalistycznych w TAURONIE, możesz skorzystać z kredytu ratalnego. W ofercie TAURONA dostępny jest on w dwóch wariantach: RRSO 0%*oraz kredyt nisko oprocentowany (RRSO 5,46%)**. Dodatkowym atrybutem obu ofert jest fakt, że nie wymagają wkładu własnego klienta, czyli inwestycja może być w 100% sfinansowana z kredytu.

Kredyt z RRSO 0% daje klientom TAURONA możliwość sfinansowania zakupu fotowoltaiki kredytem bez odsetek i prowizji. W tej opcji pierwszą ratę można odroczyć o miesiąc. Kredyt z RRSO 5,46% skierowany jest do klientów, którzy spłatę fotowoltaiki chcą rozłożyć na większą liczbę rat. W tej opcji spłatę inwestycji możesz rozłożyć nawet na 10 lat. Dzięki temu miesięczna rata może wynosić mniej niż 220 zł. Tu również masz możliwość zakupów bez wkładu własnego.

Czy finansując zakup fotowoltaiki kredytem, będę mógł skorzystać z dofinansowania?

Zakup fotowoltaiki na kredyt ma jeszcze jedną, kluczową z punktu widzenia inwestorów zaletę – fakt, że w taki sposób sfinansujesz zakup fotowoltaiki, nie wyklucza możliwości ubiegania się o dopłaty w ramach programów wsparcia – m.in. takich jak Mój Prąd 3.0, „Czyste Powietrze” czy ulga termomodernizacyjna. Więcej na temat możliwości finansowania fotowoltaiki przeczytasz w artykułach: Mój Prąd 3.0 – jak otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki [PORADNIK] oraz Ile kosztuje fotowoltaika – koszt instalacji i urządzeń.

W jaki sposób mogę rozłożyć spłatę w TAURONIE?

Wybierając sposób finansowania, powinieneś odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie, czy zależy Ci na szybkiej spłacie kredytu (mniej rat), czy na jak najniższych ratach miesięcznych. Kredyt Ekoraty RRSO 5,46% daje możliwość rozłożenia spłaty nawet na 120 rat. W przypadku kredytu Ekoraty RRSO 0% okres ten jest krótszy i wynosi maksymalnie 30 rat. Odpowiedź na pytanie, który wariant wybrać, jest przede wszystkim uzależniona od Twojej sytuacji finansowej.

Przeanalizujmy to na przykładach:

Rozwiązanie 1
Chcę szybko spłacić – mogę mieć wyższe raty miesięczne*

Rozwiązanie 2
Nie zależy mi na szybkiej spłacie – zależy mi na jak najniższych kosztach miesięcznych, które nie obciążą mojego domowego budżetu.**

Jakie warunki muszę spełnić, żeby uzyskać kredyt na zakup fotowoltaiki w TAURONIE?

Kredyty na zakup instalacji fotowoltaicznej w TAURONIE to oferta, która powstała we współpracy z Alior Bankiem. O kredyt może ubiegać się każdy klient indywidualny TAURONA, który chce kupić wybrany produkt specjalistyczny. Warto podkreślić, że Alior Bank uzależnia decyzję o przyznaniu kredytu ratalnego od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej klienta.

Proces ubiegania się o kredyt na zakup instalacji fotowoltaicznej w TAURONIE został zaplanowany w taki sposób, aby do minimum ograniczyć formalności. Znaczna część kredytów udzielana jest bez konieczności dokumentowania dochodu, czyli „na oświadczenie”. W pozostałych przypadkach wymagane są dokumenty, do których każdy z nas ma łatwy dostęp, jak np. wyciąg z konta z wpływem wynagrodzenia.

Jak wyglądają warunki spłaty kredytu w TAURONIE?

Kredyt jest oferowany przez TAURON dzięki współpracy z Alior Bankiem. Każdy klient, który uzyska kredyt, podpisuje umowę kredytową z bankiem – i bezpośrednio do banku spłaca raty. Proces ten nie różni się niczym od spłacania standardowych kredytów.

Czy kredyt może wpłynąć negatywnie na opłacalność instalacji w fotowoltaikę?

Wysokość wszystkich nakładów finansowych przekłada się na okres zwrotu inwestycji. Do tych nakładów zaliczyć należy także dodatkowe koszty związane z finansowaniem, takie jak koszty kredytu. Dlatego każdy inwestor, który chce zakupić fotowoltaikę na kredyt, powinien dokładnie sprawdzić warunki kredytowania. Warto szukać kredytów nisko oprocentowanych czy kredytów z RRSO 0%. Takie rozwiązania w zakresie finansowania oferuje swoim klientom TAURON.

 

Fotowoltaika w ofercie TAURONA

Masz pytanie związane z fotowoltaiką, na które nie znalazłeś odpowiedzi w powyższym artykule?

Zamów kontakt z ekspertem TAURONA, który udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji, a także dobierze instalację fotowoltaiczną dopasowaną do Twojego domu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zachęcamy również do śledzenia kategorii „zielona energia”, w której już niebawem opublikujemy kolejne artykuły z najczęściej zadawanymi pytaniami na temat fotowoltaiki – miejsca montażu, podłączenia do sieci czy sposobu rozliczania.   

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%, całkowita kwota kredytu ratalnego (bez kredytowanych kosztów) 20 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 20 000 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu ratalnego 0 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 0 zł), 20 miesięcznych rat równych w wysokości 1000 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 16.04.2021 na reprezentatywnym przykładzie. TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. jako pośrednik kredytowy współpracuje z Alior Bank SA z siedzibą w Warszawie. Zakres umocowania: zawieranie w imieniu Alior Bank SA z osobami fizycznymi umów o kredyt ratalny oferowany przez Alior Bank SA oraz dokonywanie czynności faktycznych związanych z zawarciem tych umów. Alior Bank uzależnia decyzję o przyznaniu kredytu ratalnego od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej klienta. Pełna informacja o kredycie, w tym o opłatach i prowizjach, jest dostępna w TAURON Sprzedaż Sp. z o.o.

**Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 5,64%, całkowita kwota kredytu ratalnego (bez kredytowanych kosztów) 20 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 26 047,96 zł, oprocentowanie stałe 5,5%, całkowity koszt kredytu ratalnego 6047,96 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 6047,96 zł), 119 miesięcznych rat równych w wysokości 217,07 zł, ostatnia rata wyrównująca w wysokości 216,63 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 16.04.2021 na reprezentatywnym przykładzie. TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. jako pośrednik kredytowy współpracuje z Alior Bank SA z siedzibą w Warszawie. Zakres umocowania: zawieranie w imieniu Alior Bank SA z osobami fizycznymi umów o kredyt ratalny oferowany przez Alior Bank SA oraz dokonywanie czynności faktycznych związanych z zawarciem tych umów. Alior Bank uzależnia decyzję o przyznaniu kredytu ratalnego od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej klienta. Pełna informacja o kredycie, w tym o opłatach i prowizjach, jest dostępna w TAURON Sprzedaż Sp. z o.o.