Skip to main content

Posłuchaj artykułów
0:00
0:00
Posłuchaj kolejnych artykułów

bezpieczeństwo i finanse


Zespół Lepiej.

Zespół Lepiej.


37 300

Złóż oświadczenie – korzystaj z podwyższonych limitów zużycia prądu w zamrożonych cenach

Zespół Lepiej.
Zespół Lepiej.

Do 30 czerwca można złożyć oświadczenie, które uprawnia do podwyższonych limitów zużycia prądu w zamrożonych cenach. TAURON przypomina, że z wyższych limitów mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnościami, rolnicy i posiadacze Karty Dużej Rodziny. Najwygodniej oświadczenie złożysz za pomocą aplikacji mObywatel.

Oświadczenie ceny prądu

 

Wszystkie gospodarstwa domowe, bez konieczności składania oświadczenia, korzystają z zamrożonych cen do limitu zużycia 2000 kWh. Klienci, którzy są uprawnieni do skorzystania z podwyższonych limitów, tj. 2600 kWh lub 3000 kWh, muszą złożyć specjalne oświadczenia i mają na to jeszcze czas do 30 czerwca. 

Warto złożyć oświadczenie, bo gospodarstwo domowe, w którym mieszka osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności, które zużyje do 2600 kWh zaoszczędzi średnio około 2,6 tys. zł, a gospodarstwa posiadające Kartę Dużej Rodziny i rolnicy zużywający do 3000 KWh zaoszczędzą średnio około 3 tys. złotych.

Jesteś klientem TAURONA – jak możesz złożyć Oświadczenie

Oświadczenie możesz dostarczyć elektronicznie:

  • złożyć wygodnie, przez aplikację mObywatel.
  • wysłać na adres e-mail: dom@tauron.pl, pod warunkiem że oświadczenie będzie opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym (certyfikat z e-Dowodu).

Pamiętaj! Oświadczenia nie możesz złożyć w formie skanu ani zdjęcia.

Jeżeli chcesz je dostarczyć w  formie papierowej, opatrzonej własnoręcznym podpisem, możesz:

  • wysłać pocztą na adres: TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o., ul. Lwowska 23, 40-389 Katowice;
  • złożyć osobiście w punkcie obsługi klienta (adresy punktów obsługi klienta są na tauron.pl/pok)

Pomoc w załatwieniu swoich spraw można uzyskać poprzez kilka kanałów kontaktu m.in.: aplikację mobilną Mój TAURON, czat, aplikację Messenger na Facebooku, formularz kontaktowy na stronie internetowej. Najwygodniejszy dla siebie kanał kontaktu znajdziesz na stronie klient.tauron.pl.

Najważniejsze informacje na temat cen prądu w 2023 roku znajdziesz na stronach tauron.pl/zamrozenie-pradu oraz tauron.pl/ceny

 

Zastanawiasz się, jak Twoje zużycie prądu wygląda w porównaniu ze średnim zużyciem w Twojej miejscowości? Teraz możesz to sprawdzić.  Skorzystaj z kalkulatora zużycia prądu!

OBLICZ TERAZ